Bезенков с 8 борби и 3 асистенции при победа на Барселона в испанското първенство

Барселона записа десета победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Вицешампионите се наложиха над гостуващия Ховентут с 83:74 точки в 11-ия кръг.

20-годишният българин Александър Везенков игра 16:36 минути като резерва за домакините и се отличи с 8 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

Играчите на Барселона натрупаха преднина от 10 точки след силна втора част, след което доминираха до края на мача.

За победителите 17 точки реализира Анте Томич. Алекс Абринес вкара 12 точки, а 11 точки добави Самардо Самуелс.

За гостите с по 11 точки завършиха Демонт Мале, Горан Сутон и Начо Ловет.

Барселона е на трето място в класирането с 10 победи и 1 поражение. Лидер е Валенсия с 11 поредни успеха.