Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Малага спря десет от Атлетико Мадрид за върха (видео)

Атлетико Мадрид пропусна отличен шанс да зимува еднолично на върха в Примера дивисион. Тази вечер "дюшекчиите" записаха загуба с 0:1 в гостуването си на Малага и не успяха да изместят Барселона от първата позиция. Гостите на "Ла Росаледа" играха с човек по-малко от 56-ата минута, когато бе изгонен капитанът Габи Фернандес. В 87-ата минута пък домакините стигнаха до победата с гол на Шарлиз.

Срещата започна с по-добра игра на Малага, а Шарлиз тормозеше отбраната на гостите. Още в 5-ата минута Начо Камачо отправи далечен удар, а Шарлиз отклони по посока на вратата, но Ян Облак улови. След това в 14-ата минута бразилецът бе изведен в наказателното поле, но от труден ъгъл не успя да уцели вратата.

Атлетико трудно успяваше да организира нещо по-опасно в предни позиции, като едва в 34-ата минута Яник Ферейра Караско отправи нелош изстрел от фаул, но Карлос Камени спаси. Две минути след това домакините имаха порадната си добра възможност, като отново Шарлиз се озова очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. В 42-ата минута пък Хуан Карлос реши да пробва точността си от дистанция и не бе много далеч от истината.

Атлетико видимо започна по-добре втората част и още в началото организира една хубава атака, като топката бе центрирана опасно в наказателното поле, където само добрата намеса на Камени попречи да се стигне до гол. В 56-ата минута обаче устремът на гостите бе прекършен, след като капитанът Габи Фернандес си изкара глупав втори жълт и съответно картон за игра с ръка, и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

В 60-ата минута Малага имаше нелоша възможност, като Дуе Чоп бе изведен на добра позиция, но стреля право в тялото на вратаря. Атлетико пък можеше да изненада неприятно съперника в 70-ата минута, когато Фернандо Торес изскочи очи в очи с Камени, но стражът на домакините се намеси решително и спаси.

Драмата в мача дойде в 87-ата минута, когато Шрализ най-накрая успя да порази вратата на съперника. Той получи чудесно центриране в наказателното поле и с удар от воле и рикошет в защитник успя да промуши топката във вратата за крайното 1:0.

Така Атлитико Мадрид остава на вротата позиция с 35 точки, колкото има и водача Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Малага пък се изкачи до 13-ата позиция с актив от 17 точки.