Силни Учиков и Алексиев! UPCN с 9-а поредна победа след нов уникален гейм - 44:42 (ВИДЕО)

Волейболният шампион на Аржентина UPCN (Сан Хуан), където играят българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев, постигна 9-а поредна победа в местната Суперлига. Шампионите на Аржентина се наложиха чисто у дома над Ла Унион (Формоса) с 3:0 (44:42, 25:22, 25:23) в среща, играна рано тази сутрин българско време.

Първият гейм беше фантастичен. След поредица от обрати се стигна до уникалното 42:42. В крайна сметка след 40 минути игра шампионите измъкнаха гейма с 44:42. Това бе втори подобен гейм за Сан Хуан в рамките на няколко седмици след 45:43 срещу Унтреф Волей (Трес де Фебреро). Втората част също бе равностойна до 17:17, след което домакините го взеха с 25:22 след силни изяви на Петър Кръсманович. В третия гейм UPCN се наложи с 25:23 благодарение на Николай Учиков.

Ники Учиков изигра пореден много силен мач за UPCN и стана втори по резултатност с 18 точки (1 блок, 1 ас и 53% ефективност в атака), а Петър Кръсманович пък заби 19 точки (7 блока!!! и 75% ефективност в атака) за победата. Тодор Алексиев също игра на ниво и добави 13 точки (1 блок и 52% ефективност в атака) за успеха. За тима на Ла Унион Федерико Гомес завърши с 20 точки.

Така волейболистите на UPCN продължават да са еднолично начело във временното класиране с 25 точки след 9 победи от 9 мача. Във втория мач от този уикенд шампионите на Аржентина играят срещу съгражданите си от Обрас (Сан Хуан). Срещаа е утре (21 декември) от 02,00 часа сутринта българско време.