Меси: Това беше великолепна година

Нападателят на Барселона Лионел Меси остана доволен от представянето на отбора през 2015 година. Футболистите на каталунския тим станаха шампиони на Испания, спечелиха купата на страната, спечелиха Шампионската лига и Суперкупата на Европа, а днес победиха Ривър Плейт с 3:0 във финала на Световното клубно първенство.

"Това беше великолепна година, каза Меси. Не съвсем лесна в началото, но крачка по крачка ние прибавяхме и спечелихме практически всичко. "Златната топка"? Ако я спечеля, ще й отделя отделна стая. Аз съм щастлив да бъда сред тримата финалисти и, разбира се, ще отида на галата".

Лео е един от тримата финалисти за "Златната топка" за 2015 година за най-добър футболист в света заедно със своя съотборник от Барселона - бразилеца Неймар, и с португалския нападател на Реал Мадрид Кристиано Роналдо.

Снимка: Getty Images/Guliver