Селта дори не се изпоти срещу Гранада (видео)

Два гола на празна врата осигуриха сравнително лесната победа на Селта с 2:0 над Гранада като гост в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион. Тимът от Галисия си свърши работата още преди почивката и дори успя да съхрани сили, тъй като противникът не показа желание и най-вече умения да се противопостави.

Успехът запазва четвъртото място на Селта във временно класиране, само на 2 точки зад Реал Мадрид и на 4 от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид.

Отсъствието на контузения Нолито даде шанс за дебют на Джосеп Сение Ескудеро и още в 21-ата минута дясното крило се вклини в наказателното поле на Гранада и подаде на оставения непокрит Фабиан Ореяна за 1:0. По сходен начин падна и вторият гол в 45-ата минута, като тогава неуморимият Джонатан Кастро - Джони асистира на Яго Аспас.

Между двете попадение гостите удариха и греда.

Гранада е на другия полюс и вече има осем загуби, заради което с единия крак е сред изпадащите.