Марица срази категорично Казанлък Волей

Марица (Пловдив) приключи първия полусезон в женската Национална волейболна лига Демакс+ с класна победа.  В среща от последния за 2015 година девети кръг момичетата на Иван Петков надиграха като гости Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)* след 65 минути игра в зала Арсенал.

Малка агитка, но много по-шумна, по-ентусиазирана и по-зрелищна от местната публика, неуморно подкрепяше пловдивчанки през целия мач.

В първия гейм и двата отбора допуснаха доста грешки от сервис, но домакините постигнаха и три сервиса.  Все пак Марица наложи надмощие с по-успешни атаки.  Блокадата също си каза тежката дума, като Мария Данчева отбеляза последната точка за 25:20.

Втората част тръгна по-равностойно, но след десетата точка гостенките отново дръпнаха напред в резултата.  Този път сервисът беше на страната на шампионките, а техният капитан Ана Радичева записа два аса и още пет точки за успеха, който дойде при 25:21, въпреки самоотвержените усилия на Розите да догонят съперника в резултата малко преди края на гейма.

В третия гейм, вече с Мирела Шахпазова като титулярен разпределител, Марица пое пълен контрол върху случващото се на терена.  Иван Петков даде възможност на още няколко от по-младите си състезателки да влязат в игра, но опитната Виктория Григорова бе тази, която сложи завършек на полусезона с красива атака през центъра за 25:14.

Топреализатор на мача стана Ани Радичева с 13 точки за победителките.  Вики Григорова и Радосвета Тенева добавиха по 8.  За Казанлък най-резултатна бе Веселина Григорова с 10 точки.

Ако лидерът Левски (София) не допусне сериозна изненада в срещата си със Славия (София), която се играе в момента, Марица ще “зимува“ на второто място във временното класиране от редовния сезон в НВЛ.  Шампионките имат 21 точки от седем победи и една загуба.  С 21 точки са и Сините.  Третият ЦСКА (София) е с пет победи и 16 точки.  Следващият десети кръг ще се изиграе на 22 и 23 януари.  Тогава Марица ще гостува на петия в таблицата Бургас 2007 (Бургас).

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com

Снимка: Иван Бонев