Сампдория най-сетне с победа при Монтела, жертвата се казва Палермо (видео)

Отборът на Сампдория победи с 2:0 като домакин Палермо в мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". И двете попадения бяха реализирани след почивката. Те бяха дело на Роберто Сориано (53) и Давид Иван (76). За гостите от Сицилия титуляр бе българският халф Ивайло Чочев, който сотана на терена до 57-ата минута, когато бе сменен от Робин Куайсон.

Първото полувреме не предложи кой знае колко интересни моменти за зрителите на "Луиджи Ферарис" в Генуа. Осем минути след почивката обаче домакините имаха повод за радост. Ветеранът Антонио Касано направи чудесен пробив и нахлу в наказателното поле на гостите, след което с хубав пас по земя намери непокрития Роберто Сориано, който отблизо изпрати топката в мрежата зад Стефано Сорентино.

В 76-ата минута Давид Иван бе точен за 2:0 и интригата в срещата на практика приключи. Иван получи велокелепен пас от резервата Луис Муриел и с майсторски удар от въздуха прехвърли излезлия напред вратар Сорентино.

Това бе първа победа за Самп под ръководството на Винченцо Монтела и "моряците" от Генуа могат да си отдъхнат преди празниците. Те заемат 13-о място в класирането с 20 точки. Палермо е 16-и с 18.