Глътка въздух за Рома преди Коледа (видео)

Глътка въздух за Рома. "Вълците" сложиха край на черната серия от мачове без победа и днес спечелиха с 2:0 на "Олимпико" в Рим срещу закъсалия Дженоа в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Головете отбелязаха Алесандро Флоренци (42) и Садик Умар (89). Второто попадение домакините реализираха, след като бяха останали с 10 души на терена заради червен картон на Един Джеко четвърт час преди края. Бъдещето на френския наставник Руди Гарсия на "Олимпико" продължава да е несигурно, но тази победа може и да накара ръководството на Рома на този етап да не се разделя с него. "Джалоросите" заемат пето място в класирането с 32 точки и са на 4 точки зад лидера Интер, който по-късно тази вечер приема на "Джузепе Меаца" в Милано Лацио.

Рома отново не показа особено впечатляваща игра и създаде твърде малко голови положения, но все пак се добра до попадение в 42-ата минута. Тогава френският ляв бек на столичани Люка Дин центрира, Есекиел Муньос направи много нескопосан опит да избие топката, която попадна право на крака на връхлитащия Алесандро Флоренци и универсалният футболист с удар от въздуха отблизо изведе "вълците" напред в резултата.

През второто полувреме картината на "Олимпико" не се промени особено. Интересните моменти пред двете врати липсваха, но в 71-ата минута Един Джеко можеше да сложи точка на спора. Босненският нападател обаче направи пропуск, а 4 минути по-късно си изкара по доста глупав начин червен картон и остави домакините с човек по-малко. Джеко явно напсува рефера Андреа Джервасони и получи директен червен картон.

Гостите от Генуа обаче не успяха да се възползват от численото си предимство на терена. Опасностите за вратата на Войчех Шчесни липсваха, а Рома в 2-3 ситуации можеше да направи резултата 2:0 на контраатака. Минута преди края току-що появилият се на терена Вилиам Венкьор центрира отляво и друга резерва - младият Садик Умар, заби топката с глава във вратата на Матия Перин - 2:0 за "вълците". По този начин с първия си гол в третия си мач в Серия "А" Умар "подпечата" победата на Рома и в лагера на "джалоросите" ще могат да посрещнат малко по-спокойно Коледа и Нова година. Това обаче не важи за тима на Дженоа, който е 17-и в класирането с 16 точки и е само на 2 пред първия тим в зоната на изпадащите Фрозиноне, който тази вечер е домакин на Милан. В първия си мач през 2016 година тимът на Джан Пиеро Гасперини се изправя в дербито на Генуа срещу Сампдория, а Рома гостува на Киево.