ПСЖ няма спирка и разби точков рекорд (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен продължава уверено да лети към нова титла на страната. Парижани победиха с 3:0 като гост Каен в мач от 19-ия кръг на Лига 1. По този начин ПСЖ преполови шампионата с рекордно постижение - 51 точки, с което подобрява предишния най-добър резултат - 50 на Лион от сезон 2006/07. Два гола отбеляза Анхел Ди Мария, а едно попадение добави Златан Ибрахимович.

ПСЖ започна много силно двубоя и на почивката вече водеше с 2:0, а резултатът можеше да има и по-сериозно измерение. Ди Мария откри в 16-ата минута, когато една изчистена от защитата на домакините топка попадна у аржентинеца, който хладнокръвно я прокара между вратаря и застаналите на голлинията бранители. В 36-ата Ибра удвои с мощен шут извън наказателното поле, при който вратарят Реми Векутр изобщо не разбра какво става.

В началото на втората част Ди Мария отбеляза втория си гол в мача след комбинация с Лукас Моура и технично изпълнение. В минутите до края играчите на Лоран Блан намалиха оборотите, но въпреки това отново имаха няколко положения за гол, които обаче бяха пропуснати. Пет минути преди последния съдийски сигнал домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Анди Делор обаче бе спасен от Кевин Трап и така класическият успех на ПСЖ остана непроменен.

Така Пари Сен Жермен ще почива за Коледа с повече от комфортна преднина от втория в класирането. В момента тя е 20 точки, но Анже и Монако, които са с по 31, имат мач по-малко. Парижани са с 51 след 16 победи и едва три равни мача. Головата разлика на тима пък е 48:9. Каен от своя страна остава с 30 точки и ще приключи 2015-а на пета позиция.