Спартак (Плевен) отново с победа в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при домакинството си на Черно море Порт Варна с 98:89 в двубой от XI кръг на родното първенство.

Капитанът на плевенчани Веселин Георгиев отново бе над всички и приключи с 22 точки,  Милован Савич се отличи с „дабъл-дабъл” – 19 точки и 10 борби, а Самуел Франсис и Урош Величкович вкараха съответно по 16 и 17 точки.

Станислав Цонков вкара 23 точки за „моряците”, а Пламен Алексиев и Николай Стоянов записаха съответно по 18 и 15 точки.

Гостите от морската ни столица поведоха в първите 3-4 минути на двубоя, но след това възпитаниците на Александър Дяковски направиха добра серия, с която обърнаха резултата и поведоха с осем точки – 31:23. През втората четвърт плевенчани не позволиха изненади и успяха да задържат аванса си – 50:41.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено и след 30 минути отборът на Спартак имаше аванс от 12 точки – 72:60, като едва в заключителните десет минути гостите от Варна се хвърлиха да търсят обрат, но силите, както и времето, не им стигнаха и последния съдийски сигнал прозвуча при 98:89 в полза на Спартак (Плевен).