Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Два червени картона и късна дузпа събориха Уест Бромич (видео)

Тимът на Борнемут постигна победа с 2:1 при визитата си на Уест Бромич Албиън, благодарение на късна дузпа, реализирана от Чарли Даниълс в 87-ата минута на двубоя на "Дъ Хоутърнс". По този начин възпитаниците на Еди Хау завоюваха ценен успех срещу тима на "учителя" на своя мениджър, както самият той го описа преди мача, Тони Пулис. Те обаче получиха сериозно преимущество, като освен дузпата в своя полза в самия край на мача, реферът Майк Дийн показа и два червени картона на футболистите на Уест Бромич - на Джеймс МакКлийн в 34-ата минута и на Хосе Саломон Рондон малко след победния гол на Даниълс.

Малко след изминаването на половин час игра МакКлийн влезе грубо в краката на Адам Смит и Майк Дийн го изпради под душовете с директен червен картон. Именно Смит пък откри резултата в 52-ата минута с удар от повече от 20 метра под плонжа на Боаз Майхил. Въпреки че бяха останали с човек по-малко обаче домакините намериха път обратно в мача. Гарет Макоули с глава направи 1:1 след центриране на Крейг Гарднър от корнер.

Точно когато домакините бяха решили, че ще успеят да измъкнат нещо от този тежък мач обаче Дарън Флетчър събори в наказателното поле Дан Гослинг и реферът Майк Дийн отсъди дузпа. От бялата точка Чарли Даниълс не пропусна да накаже Боаз Майхил за крайното 1:2. До края на срещата остана време за втори червен картон в актива на домакините, след като Рондон бе отстранен за неприлично поведение.

Трите точки изкачиха Борнемут до 14-ата позиция с 19 точки, докато Уест Бромич има една точка повече от днешния си опонент и заема една позиция по-нагоре в таблицата.