Рангелов с асистенция за домакинска победа на Коняспор

Българският нападател Димитър Рангелов изработи единствения гол за Коняспор, който се наложи над Бурсаспор с 1:0 в среща от 16-ия кръг на турската Суперлига. Босненецът Рияд Баич се разписа минута преди края на първото полувреме, но основната работа я свърши Рангелов.

Българинът се пребори с двама бранители пред наказателното поле и подаде на Баич, който прати топката под плонжа на вратаря Мерт Гьонек. Бившият капитан на Славия игра пълни 90 минути и два пъти обстрелва вратаря Гьонек, но неуспешно. С тази победа Коняспор събра 26 точки и заема 7-а позиция, но същия актив са общо четири отбора, които се нареждат от 4-о до 7-о място. Гостите от Бурса са с 15 точки на 14-о място и само на 2 от зоната на изпадащите.