Даниела Кадева завърши на 40-о място в спринта на 7.5 километра

Българката Даниела Кадева завърши на 40-о място в спринта на 7.5 километра за жени от състезанието по биатлон за Купата на ИБУ в Обертилях (Австралия). Кадева повали всичките 10 мишени и измина дистанцията за 22:31.9 минути. Дафинка Коева е 67-а с четири пропуска, Гергана Велкова завърши 76-а с две грешки, а Бетина Благоева остана 84-а от 100 финиширали с три пропуснати мишени. Победителка е рускинята Татяна Акимова с време 20:20.9 минути и без грешка в стрелбата. Втора завърши Олга Вилухина (Русия) на 14.6 секунди, а трета се класира италианката Алексия Рунгалдиер на 20.4 секунди. Двете също повалиха всичките мишени.

В спринта при мъжете на 10 километра шампион е Тимофей Лапшин (Русия) с 23:59.8 минути и 10 от 10 в стрелбата. С два пропуска Димитър Герджиков е 49-и, Димитър Парталов остана 57-и също с две грешки, Михаил Клечеров е 91-и след четири грешки във втората, а Владимир Оряшков остана 114-ти също с четири пропуска. 129 биатлонисти завършиха надпреварата.