Челси мачка в първия мач без Специалния, но феновете освиркват (видео)

Тимът на Челси победи без особени проблеми Съндърланд в първия мач след уволнението на мениджъра си Жозе Моуриньо. "Сините" от Лондон показаха, че бързо са забравили раздорите в съблекалнята и раздялата с мениджъра си и тотално надиграха "черните котки", за да стигнат до категоричната победа. През първото полувреме домакините тотално доминираха над своя опонент и двата гола преднина, които взеха чрез Бранислав Иванович (5) и Педро Родригес (13), бяха най-малкото, с което Съндърланд се размина преди почивката. През втората част Оскар направи 3:0, а крайното 3:1 оформи Фабио Борини в 53-ата минута.

На трибуните своите нови възпитаници наблюдаваше заместникът на Специалния Гуус Хидинк, чието назначение бе обявено от клубното ръководство минути преди първия съдийски сигнал на "Стамфорд Бридж". Холандецът присъства на мача в компанията на собственика на "сините" Роман Абрамович и легендарния нападател на клуба Дидие Дрогба.

Феновете на лондончани обаче изразиха изключителна подкрепа към уволнения вече бивш мениджър на клуба си, като на трибуните се виждат множество плакати и знамена с лика на Моуриньо и съдържащи нелицеприятни думи към някои от звездите в селекцията на отбора като Сеск Фабрегас, Диего Коща и Еден Азар. При излизането си от терена двама от тях - Фабрегас и Коща, бяха бурно освирквани от феновете.

Резултатът откри Бранислав Иванович след само пет минути игра. Сръбският защитник засече с глава центриране на Вилиан от корнер, за да даде аванс на домакините. Още в 13-ата пък Педро Родригес удвои с удар от точката на дузпата, след като отбраната на "черните котки" не успя да изчисти центриране на Неманя Матич от наказателното си поле.

Малко след почивката резултатът стана класически след точен удар от дузпа на Оскар в 50-ата минута. Бразилецът се разписа от бялата точка, след като Костел Пантилимон събори в наказателното поле Вилиан. Само две минути по-късно появилият се като резерва на полувремето Фабио Борини намали на 3:1 от непосредствена близост, след като Тибо Куртоа отрази удар с глава на Юнес Кабул.

До края на срещата положения имаше и пред двете врати, но до повече голове така и не се стигна и резултатът остана 3:1, с което Челси взе първи успех от четири мача насам във Висшата лига. С трите точки "сините" се изкачиха до 14-ата позиция в класирането със 17 точки. Съндърланд пък остава предпоследен с 12 точки в своя актив. Поражението бе трето поредно за отбора на Сам Алръдайс в Премиър лийг.