Още една издънка и тежки празници за Ван Гаал, Юнайтед шести мач без победа (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора поредна шокираща загуба в Премиър лийг, след като отстъпи с 1:2 на Норич насред "Олд Трафорд". Домакините пропуснаха доста възможности и бяха наказани от Камерън Джероум (38') и Алекс Тетей (54'). Антони Марсиал (66') върна един гол, но това не бе достатъчно, за да могат "червените дяволи" да избегнат загубата. Така Юнайтед няма победа в шести пореден мач, а след последния съдийски сигнал феновете на "Олд Трафорд" освиркаха своите любимци.

Капитанът на домакините Уейн Рууни, който пропусна последните три мача на своя отбор, се завърна сред титулярите на "червените дяволи". Това бе мач №500 за нападателя с екипа на Юнайтед. Фил Джоунс, Крис Смолинг и Ашли Йънг също се завърнаха в състава на Луис ван Гаал. Райън Бенет замени Андре Уиздъм в стартовия състав на гостите.

Още в десетата минута Рууни вкара, но попадението правилно бе отменено заради засада. Малко по-късно Мемфис Депай стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над гредата. След това отново Рууни не успя да нанесе качествен изстрел, след като получи в наказателното поле. Натискът на домакините обаче бе доста сериозен и в тези минути "канарчетата" трудно изнасяха топката в противниковата половина. При една от първите такива ситуации Тетей се освободи много добре от Смолинг, но стреля встрани от целта.

В 28-ата минута Депай бе на сантиметри от това да засече едно центриране на далечната греда, но Мартин се намеси много добре в отбрана и попречи на холандеца. Минута след това Фелаини не успя да посрещне пред голлинията центриране на Блинд от корнер.

Пропуските на играчите в червено  бяха наказани в 38-ата минута. При една контра на гостите Фил Джоунс не успя да попречи на Редмънд, който намери Камерън Джероум. Нападателят нахлу в наказателното поле, премина през Йънг и простреля Де Хеа. Така Юнайтед се оттегли на почивка с гол пасив, въпреки че домакините през първата част владееха топката в 70% от времето.

Положението на Юнайтед стана още по-сложно десетина минути след подновяването на играта, когато нова контраатака на Норич матира отбраната на Ван Гаал. Рууни загуби топката, авторът на първия гол Джероум комбинира добре с Тетей, който стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

В 66-ата минута домакините се върнаха в мача. Йънг центрира отдясно, топката стигна до Марсиал, който я промъкна между Басонг и Бенет, и простреля Ръд - 1:2.

Десетина минути след това Марсиал и Мемфис пропуснаха последователно да засекат пред голлинията центриране на Йънг, а в 83-ата минута Мулумбу пропиля чудесна възможност да вкара трети гол за Норич, като Де Хеа спаси. Последната възможност се откри пред Смолинг, който облизо пропусна с глава.

Така Юнайтед записа втора поредна загуба в Премиър лийг и общо шести мач без победа във всички турнири. Това бе първи успех на Норич на "Олд Трафорд" от 1989 година насам. Манчестър Юнайтед отстъпи четвъртото място на Тотнъм и вече е пети. "Канарчетата" са 16-и със 17 точки.