Старчетата Майер и Писаро пак над всички (видео)

Точно навреме Айнтрахт (Франкфурт) сложи край на негативната си серия от шест поредни мача без победа в Бундеслигата, в това число четири последователни загуби, надигравайки Вердер (Бремен) с 2:1 на свой терен. Това отдалечи тима на Армин Фее на 3 точки от изпадащите за сметка точно на днешния съперник, който се свлече под чертата.

Големите фигури на "Комерцбанк Арена" бяха ветераните Александер Майер от състава на Айнтрахт и Клаудио Писаро от редиците на гостите, които общо са на 69 години. Писаро изведе Вердер напред с красиво изпълнение в 29-ата минута, но само две по-късно капитанът на домакините изравни с глава.

Преломът дойде в началото на второто полувреме - в 48-ата минута, когато Харис Сеферович намери Щефан Айгнер и той насочи кълбото в мрежата на Феликс Вийдвалд.