Ненаситният Чичарито скъса поредната мрежа (видео)

Неудържимият Хавиер Ернандес донесе нова победа на Байер (Леверкузен), след като вкара попадението за крайното 1:0 при визитата на Инголщат 04 в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. За мексиканеца това е 17-о попадение в последните 14 мача във всички турнири, в които "аспирините" участват. Успехът изкачи отбора до четвърто място преди изиграването на останалите двубои.

Триумфът на Байер дойде трудно, дори с известна доза късмет. Чичарито се разписа в 73-ата минута след извеждащо подаване на Карим Белараби. Нещата обаче можеха да се развият по друг начин, тъй като четири минути преди това баварците вече бяха вдигнали ръце във въздуха, виждайки как топката влиза в мрежата, но защитникът Вендел успя да изчисти от голлинията.

Инголщат започна сезона много силно, но постепенно свали нивото и ще чака пролетта на само 6 точки над опасната зона.