Анадолу Ефес с категоричен успех над Олимпиакос (видео)

Турският гранд Анадолу Ефес си подсигури второто място в група „В” на Евролигата, след като в последния X кръг от първия етап на най-авторитетната надпревара на Стария континент се наложи при гостуването си на лидера Олимпиакос с 81:68.

Най-резултатни за победителите бяха Дарио Шарич и Томас Уертел, които вкараха по 13 точки, а Дерик Браун завърши с 10 точки и 7 борби.

Даниел Хакет вкара 19 точки за гръцкия гранд, Ди Джей Строубери и Гиоргиос Принтезис добавиха по 10 точки.

Баскетболистите на Анадолу Ефес започнаха много по-концентрирано двубоя и заслужено стигнаха до двуцифрен аванс още след първите десет минути – 21:10. През втората четвърт домакините от Гърция успяха да спрат устрема на съперика си, но въпреки това, на почивката разликата в полза на турците отново бе 11 точки – 40:29.

През второто полувреме отборът на Олимпиакос направи всичко по силите си, за да стигне до пълен обрат, но опитите им се разбиваха в добре организираната защита на съперника и в крайна сметка победата замина за Турция – 81:68 в полза на Анадолу Ефес.