Фернандо Торес пак се размина с гол № 100 (видео + галерия)

Атлетико Мадрид с лекота се класира за 1/8-финалите в тирнура за Купата на краля. "Дюшекчиите" се наложиха над третодивизионния Реус Депортиво с 1:0 на "Висенте Калдерон" и с общ резултат 3:1 продължават напред. Фернандо Торес, който от три месеца търси своя стотен гол за клуба, играя цял мач, но отново не успя да се разпише. Това обаче направи халфът Томас Тейе, който вкара първото си попадение с червено-бялата фланелка.

Както можеше да се очаква, Диего Симеоне даде почивка на част от титлярите и ги остави изъвн групата, а други изгледаха мача от резервната скамейка. Защитата на "дюшекчиите" бе съставена от резервната четворка в лицето на Хесус Гамес, Стефан Савич, Лукас Ернандес и Гилерме Сикейра, а в предни позиции действаха Торес и Анхел Корея.Атлетико Мадрид - Реус Депортиво 1:0
Публиката на "Калдерон" се зарадва на появата на контузения Тиаго Мендеш, който се появи на трибуните. Португалецът получи тежка травма наскоро и ще отсъства няколко месеца.

Атлетико изигра доста вяло първото полувреме, което ще се запомни с три пропуска на Фернандо Торес. В 17-ата минута той се изненада, че не е в положение на засада и от удобна позиция стреля право в стража на гостите Едуардо. Малко след това вратарят на Реул показа чудесен рефлекс и спаси удар с глава на "деветката" на мадридчани. В 27-ата минута Торес отново беше близо до гола, но реши да отиграе технично с пета и сбърка.Атлетико Мадрид - Реус Депортиво 1:0
Гредата също помогна на гостите от Каталуния в 31-ата минута след удар от фаул на Коке. В края на полувремето футболистите на Реус Депортиво отправиха първия си изстрел към вратата на Мигел Анхел Моя, но той внимаваше.

Атлетико наложи бясно темпо в началото на втората част и стигна до гол на защитника Лукас Ернандес, но той беше отменен заради несъществуваща игра с ръка на Савич. Попадението за домакините така или иначе не закъсня. В 53-ата минута отклонена топка стигна до Томас Тейе и той с прецизен удар я насочи в долния десен ъгъл на вратата.Атлетико Мадрид - Реус Депортиво 1:0
В оставащите минути футболистите на Симеоне направиха още пропуски, а Торес за пореден път се размина с юбилейния си гол. Нападателят получи хубав пас в наказателното поле и финтира съперник, но след това с левия крак шутира над вратата.

Атлетико продължи успешната си серия, която вече наброява 8 поредни победи във всички турнири.

АТЛЕТИКО МАДРИД - РЕУС ДЕПОРТИВО 1:0 (0:0)
1:0 Т. Тейе (53)