Борусия (Д) се класира за 1/4-финал след победа в Бавария (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) премина 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на Германия след успех с 2:0 като гост на друг евробоец - Аугсбург. Пиер Емерик Обамеянг (61) и Хенрих Мхитарян (66) решиха спора с голове в средата на второто полувреме.

През първата част баварците стояха солидно в защита. Обамеянг изпусна най-чистата възможност преди почивката. В 61-ата головата машина на "жълто-черните" се разписа след асистенция на Лукаш Пишчек. Пет минути по-късно Шинджи Кагава подаде към арменския халф, който насочи ниско долу в мрежата за крайното 0:2. В края гостите изпуснаха добра възможност да върнат интригата.

Пред 19 800 зрители на "Алианц Арена" втородивизионният Мюнхен 1860 отстъпи на друг неелитен тим - Бохум. Хаберер (39) и Хугланд (44) изпариха интригата още преди почивката.

АУГСБУРГ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - 0:2
0:1 - Обамеянг (61)
0:2 - Мхитарян (66)

МЮНХЕН 1860 - БОХУМ - 0:2
0:1 - Хаберер (39)
0:2 - Хугланд (44)