Цветан Соколов отново игра и с първи 3 точки в ШЛ! Зенит със Салпаров обърна Халкбанк

Националът Цветан Соколов изигра първата си официална среща за своя турски клуб Халкбанк (Анкара) в Шампионската лига през този сезон. Диагоналът на мъжкия национален отбор на България влизаше в първите 3 гейма като смяна и предимно за подсилване на блокадата в домакинската среща Халкбанк - Зенит (Казан) 1:3 (25:21, 23:25, 21:25, 14:25) пред 1600 зрители в зала “Башкент“ в Анкара.

Шампионите на Русия и победители в Шампионската лига за 2015 година от Зенит, които пристигнаха в Анкара днес преди мача, загубиха първата част, но след това се съвзеха и контролираха напълно играта.
Цветан Соколов получи повече възможността изява към края на мача, когато записа 3 точки (38% ефективност в атака). Най-резултатен за домакините стана Дик Коой с 13 точки, а Кевин Льо Ру добави още 11 точки (33% ефективност в атака).

Националът Теодор Салпаров игра цял мач за Зенит. Либерото записа 27% перфектно и 33% позитивно посрещане. Младият диагонал Виктор Полетаев заби 16 точки (1 ас, 4 блока, 50% ефективност в атака), а резервата Александър Гуцалюк се отличи с 15 точки (1 ас, 5 блока, 82% ефективност в атака).

Звездите Максим Михайлов, Вилфредо Леон и Андрей Ащев въобще не пътуваха до Анкара.
Волейболистите на Зенит записаха 4-а поредна победа, а днес загубиха и първия си гейм в шампионската лига.

ХАЛКБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) - ЗЕНИТ, КАЗАН (РУСИЯ) 1:3 (25:21, 23:25, 21:25, 14:25)

ХАЛКБАНК: Улас Къяк 2, Кевин Льо Ру 11, Дик Коой 13, Михал Кубяк 8, Ресул текели 4, Емре Батур 8 - Хасан Йешълбудак-либеро (ЦВЕТАН СОКОЛОВ 3, Драган Травица, Кемал Кейхан, Бурутай Субашъ 3, Джанер Денгин-либеро)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
ЗЕНИТ: Сергей Багрей, Виктор Полетаев 16, Алексей Спиридонов 12, Евгений Сивожелез 13, Алексей Кулешов 1, Иван Демаков 3 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Матю Андерсън 3, Игор Кобзар 5, Александър Гуцалюк 15)
Старши-треньор: Владимир Алекно.