"Виола" също излетя от Купата

Още един от отборите борещи се за Скудетото в Италия излетя на осминафинал за Купата на Италия. Тимът на Фиорентина изненадващо напусна надпреварата след загуба с 0:1 от Карпи на "Артемио Франки". Така "виолетовите" последваха Рома, "вълците" също по-рано днес се сгромоляса срещу Специя на "Олимпико". Антонио ди Гаудио вкара единственото попадение в 76-ата минута.
Преди това през първата част Рикардо Гальоло с хубав удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута нацели гредата на "виолетовите". Минута преди края на полувремето домакините също имаха малшанс да ударят греда. Това стори Милан Бадел със страховит изстрел от въздуха.
Пауло Соуза пусна Йосип Иличич, а след попадението на гостите и Джузепе Роси, но и това не помогна на Фиорнтина да стигне до гол.
Секунди преди края заради Гонзало Родригес и Джери Мбакогу бяха изгонени.

Така Карпи излиза на 20-и януари срещу Сампдория или Милан, които играят утре.

ФИОРЕНТИНА - КАРПИ 0:1
0:1 Ди Гаудио (76)