Марек със загуба №4 в Шампионската лига (ГАЛЕРИЯ)

Българският волейболен първенец Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 4-а поредна загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Найден Найденов паднаха у дома от вицешампиона на Германия Берлин Рисайклинг Волейс (Берлин) с 0:3 (14:25, 19:25, 25:27) в мач от 4-ия кръг на Група А, игран тази вечер пред около 1000 зрители в спортната зала в Дупница.
Марек - Берлин РВ 0:3
Така дупничани остават на последното 4-о място във временното класиране без победа и без спечелена точка до момента. Волейболистите на Берлин РВ пък са 2-и със 7 точки след 2 победи и 2 загуби, с което запазиха реални шансове за продължаване напред на плейофите в най-престижния евротурнир. В следващия предпоследен 5-и кръг Марек са отново домакини, но този път на шампиона на Аркас (Измир), докато германския тим приема лидера в таблицата - руския гранд Белогорие (Белгород). Срещите са чак на 20 януари (сряда) съответно от 18,30 и 20,30 часа.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за домакините от Марек, които поведоха с 3:1. Последва равенство при 5:5 след контра на американския национал Пол Лотмън и ас на словашкия център Томаш Кмет. Гостите от Берлин даже дръпнаха със 7:5 след две грешки на дупничани. Техническата пауза пък дойде при 8:6 за германците след бърза атака през центъра на европейския шампион с Франция Никола Льо Гоф. Разликата продължи да расте до 12:8, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Въпреки това, резултатът стана 14:9 след силна контра на унгарския диагонал Арпад Бароти. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:11 за Берлин след сервис в аут на Станислав Величков. Последва нов ас на Кмет и 17:11. Преднината на германския гранд нарасна до 19:12 след атака в аут на Георги Елчинов и второ прекъсване за Найден Найденов. Резултатът стана 21:12 след директна точка от сервис на хърватския разпределител на гостите Цимафей Жуковски и контра на Роберт Кром. В крайна сметка момчетата на италианския наставник Роберто Серниоти спокойно взеха гейма с 25:14 след нова грешка на дупничани.
В началото на втората част Берлин РВ дръпна с 3:1 след атака в аут на Георги Елчинов и контра на Арпад Бароти. Последва равенство при 5:5, след което Марек поведе с 6:5 след атака в аут на Бароти. Унгарският диагонал веднага се реваншира след две успешни атаки и една страхотна единична блокада и 8:6 за германския тим. Постепенно преднината на Берлин нарасна до 11:7 след блок на Никола Льо Гоф и нов аут на Елчинов, след което бе сменен от Димитър Дулчев. Марек върна две точки за 12:10 след блок-аут на Дулчев и аут на Роберт Кром от гостите. Дупничани даже успяха да изравнят при 13:13 след задържана топка на Цимафей Жуковски и контра на Дулчев. Германците веднага си върнаха предимството при 15:13 след атака на Бароти и контра на Пол Лотмън. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:14 за вицешампиона на Германия след блокада на Томаш Кмет. Последва грешка на Борислав Апостолов - 17:14 и тайм-аут за Найден Найденов. Въпреки това, резултатът стана 20:14 след блок на Лотмън и две силни контри на Бароти. Волейболистите на Берлин РВ запазиха преднината си и без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:19 след атака на влезлия като резерва Франческо Де Марки, с което поведоха с 2:0.
Третият гейм тръгна напълно равностойно до 5:5, след което Марек поведе с 8:5 след отлична блокада на Венцислав Трифонов, ас на Михаил Цветанов и грешка на Никола Льо Гоф от гостите. Разликата леко нарасна до 10:6 след блок на резервата Павел Душков. Домакините запазиха преднината си до 15:12, след което Берлин РВ намалиха до 15:14 след бърза атака през центъра на резервата Себастиян Кюнер и нов ас на Томаш Кмет. Все пак техническата пауза дойде при 16:14 за Марек. Последва равенство при 17:17 след атака и ас на Пол Лотмън. Играта продължи точка за точка до 20:20, след което българският шампион отново дръпна с 22:20 след атака на Цветанов и пусната топка на младия разпределител Николай Манчев. Гостите веднага стигнаха до 22:22 след силна атака на Лотмън и страхотна блокада на Кюнер. Двата тима се "захапаха" в резултата до 25:25, но в крайна сметка Берлин РВ измъкнаха гейма с 27:25 след грешка от сервис на Венци Трифонов и контра блок-аут на Арпад Бароти.
Най-резултатен за Марек стана Георги Елчинов с едва 8 точки (35% ефективност в атака). За тима на Берлин РВ над всички бе Арпад Бароти с 18 точки (2 блока и 52% ефективност в атака) за победата.
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) - БЕРЛИН РИСАЙКЛИНГ ВОЛЕЙС (БЕРЛИН, ГЕРМАНИЯ) 0:3 (14:25, 19:25, 25:27)

МАРЕК: Николай Манчев 1, Георги Елчинов 8, Станислав Величков 6, Ангел Велков 4, Борислав Апостолов 2, Венцислав Трифонов 5 - Мартин Божилов-либеро (Михаил Цветанов 5, Владимир Лобутов, Димитър Дулчев, Павел Душков)
Старши-треньор: Найден Найденов
БЕРЛИН РВ: Цимафей Жуковски 5, Арпад Бароти 18, Роберт Кром 4, Пол Лотмън 7, Томаш Кмет 10, Никола Льо Гоф 4 - Ерик Шоджи-либеро (Франческо Де Марки 3, Себастиян Кюнер 2, Феликс Фишер)
Старши-треньор: Роберто Серниоти.

СНИМКИ: CEV.LU