Рейдът на Павел Дочев и Ауе за Купата на Германия приключи

Воденият от Павел Дочев Ерцгебирге (Ауе) не можа да пробие до 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Третодивизионният тим отпадна след загуба с 0:2 от Хайденхайм. Преди това футболистите на българския специалист елиминираха последователно втородивизионния Гройтер Фюрт и елитния Айнтрахт (Франкфурт).

Над 8000 фенове подкрепиха "виолетовите" в опита има да отстранят трети съперник от по-горна дивизия. Първото полувреме беше равностойно и голове не паднаха. В началото на втората част обаче гостите реализираха две попадения за 6 минути и убиха интригата. Резултата откри Арне Фейк в 48-ата минута, а в 54-ата точен беше и Марк Шнатерер.
След загубата от 10-ия във Втора Бундеслига Дочев сподели, че играчите са дали всичко от себе си, но по-голямата класа на съперника си е казала думата.

За Ерцгебирге основната цел през сезона си остава да спечели промоция за второто ниво на германския футбол. След 20 изиграни кръга тимът от Ауе е на 3-о място в Трета Бундеслига, като изостава на 11 точки от лидера Динамо (Дрезден).

ЕРЦГЕБИРГЕ (АУЕ) - ХАЙДЕНХАЙМ 0:2