Безмилостен Интер на 1/4-финал (видео)

Водачът в Серия "А" Интер продължава напред и за Купата на Италия. "Нерадзурите" вече са на 1/4-финалите след лесна победа с 3:0 срещу втородивизионния Каляри. Родриго Паласио даде аванс на миланския гранд до почивката, а през второто полувреме се разписаха хърватските национали Марсело Брозович и Иван Перишич. В следващия кръг отборът на Роберто Манчини ще срещне победителя от двойката Наполи - Верона.

Каляри започна силно на "Сан Сиро" и Симоне Бенедети пропусна да открие резултата. Интер отговори с опасен удар на Джонатан Биабиани и изстрел с глава на Паласио, а в 24-ата минута аржентинският нападател все пак се разписа и откри за "нерадзурите". Малко по-късно нов негов удар мина на сантиемтри от вратата.

Гостите от Сардиния бяха близо до изравняването в началото на втората част, но ударът на Фабио Писачане не попадна в целта. В 71-ата минута Брозович успокои домакините с много красиво попадение, подобно на това, което вкара срещу Удинезе преди няколко дни. Отново хърватинът беше в основата и на третия гол, като него удар срещна гредата, а при добавката сънародникът му Перишич опъна мрежата.

В игра за Интер след близо 9 месеца отсъствие се завърна левият бек Додо.

ИНТЕР - КАЛЯРИ 3:0
1:0 Паласио (24)
2:0 Брозович (71)
3:0 Перишич (81)