Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Сензацията Алесандрия взе нов елитен скалп в Купата на Италия

Третодивизионният Алесандрия хвърли нова бомба за Купата на Италия. След като в предишния кръг отстрани с 3:2 като гост отбора на Палермо, днес на осминафиналите се справи с друг елитен тим - Дженоа. Тимът от Пиемонт се наложи с 2:1 като гост след продължения. Играчите на Алесандрия бяха на път да стигнат до крайния успех още в редовното време след като поведоха в резултата с попадение на Мануел Марас в 46-ата минута, но Леонардо Паволети изравни за "грифоните" в послената минута. В крайна сметка обаче гостите успяха да стигнат до втори гол в 114-ата минута, дело на Рикардо Бокалон и до края на допълнителното време задържаха преднината си.

Така Алесандрия продължава приключението си в Купата на Италия, което започна още от първия кръг, където бе отстранен Алтовичентино. Последваха победи над втордивизионния Про Верчели и Юве Стабия, преди да се стигне до мача с Палермо. На четвъртфиналите играчите на Лука Д'Анджело ще срещнат победителя от двойката Рома - Специя.

ДЖЕНОА - АЛЕСАНДРИЯ 1:2
0:1 Марас (46)
1:1 Паволети (90)
1:2 Бокалон (114)