Миро Манолов герой в драма с дузпи срещу тима на Сърмов

Българският нападател Мирослав Манолов се превърна в герой за своя Таргу Муреш в 1/4-финала за Купата на Румъния срещи Поли Тимишоара. Юношата на ЦСКА се появи като резерва през второто полувреме и реализира победната дузпа за своя тим, който се наложи със 7:6. В редовното време и продълженията мачът завърши 1:1, а отборът на Манолов игра в допълнителните 30 минути с човек по-малко заради червен картон на Пабло Брандан.

Титуляр за домакините от Тимишоара беше бившият халф на Левски Георги Сърмов, който получи жълт картон през второто полувреме и вкара една от дузпите. Неговият тим излезе напред в резултата в 24-ата минута с гол на унгареца Роберт Елек, но в 80-ата Саша Балич изравни.

При дузпите за Таргу Муреш се разписа бившият футболист на Ботев (Пловдив) Ромарио Кортзорг, а за Поли Тимишоара точен бе друг играч, минал през "канарчетата" - Александру Куртеан. Манолов вкара последната дузпа за гостите, която се оказа и победна, защото след него футболист на домакините пропусна.

ПОЛИ ТИМИШОАРА - ТАРГУ МУРЕШ 1:1, 6:7 след дузпи