Новара пак громи, Гълъбинов с асистенция

Отборът на Новара продължава победния си ход в Серия "Б" на Италия. Тази вечер тимът надигра с категоричното 4:1 Трапани в сблъсък от 18-ия кръг и записа пета поредна победа, като любопитното е, че последните три са точно с този резултат. Българинът Андрей Гълъбинов изигра пълни 90 минути за своя тим и асистира за последния гол в мача.

Всичките пет гола в двубоя паднаха в заключителните минути. Новара откри резултата от дузпа в 74-ата минута, като точен бе Евакуо, но в ответната атака Трапани изравни с гол на Рицато. Домакините обаче бързо си върнаха преднината след автогол на Фацио в 78-ата минута, а след това Евакуо в 86-ата и Дикман в 90-ата минута оформиха крайното 4:1.

Така Новара продължава да се изкачва в таблицата, като вече заема 4-ото място с 34 точки. Трапани пък запазва 10-ата си позиция с 24 точки в актива си.