Шампионът Бразилия и вицешампионът Сърбия аут от световното по хандбал

Шампионът Бразилия и вицешампионът Сърбия изненадващо отпаднаха на осминафиналите на Световното първенство по хандбал за жени в Дания.

Тимът на "Селесао" не успя да защити титлата си, след като беше елиминиран от Румъния с 22:25 (8:13).
Аурелия Бръдяну беше най-резултатна за победителките със 7 гола, а шест пъти се разписа звездата на състава Кристина Нягу. Ана Бело вкара пет пъти за бразилките.

Румъния водеше през почти целия мач, като поддържаше аванс от 3-4 гола. Две минути преди края южноамериканките успяха са намалят до 21:22 след серия от три последователни попадения, но за повече нямаха сили. Така румънките ще срещнат на четвъртфиналите домакина Дания, който се справи с 26:19 (15:7) с Швеция в скандинавското дерби.

Световният вицешампион Сърбия допусна тежко поражение от Холандия с 20:36, след като успя да вкара само шест гола през първото полувреме. Двубоят на практика беше решен до почивката, на която "лалетата" се оттеглиха с аванс от 11 попадения.

За място на полуфиналите Холандия ще срещне победителя от мача между Франция и олимпийския бронзов медалист Испания.

Олимпийският и европейски първенец Норвегия се справи без проблеми Германия с 28:22 (15:10) след девет гола на Хайди Льоке.