Тодор Скримов - MVP! Милано с първа победа в Италия

Отборът на Ревивре (Милано) записа първа победа от началото на сезона, а българският национал Тодор Скримов бе избран за MVP. В среща от 11-ти кръг на италианската Суперлига отборът на Милано надигра драматично с 3:2 (20:25, 15:25, 25:21, 25:22, 15:12) като гост Романя (Равена) след пълен обрат от 0:2 гейма за 2 часа и 8 минути.

Тодор Скримов бе най-резултатен в мача с 22 точки (3 аса, 1 блокада, 55 % в атака), а другият български национал - Данаил Милушев, добави 11 (38 % в нападение). За домакините от Равена пуерториканецът Морис Торес отбеляза 20 (2 аса, 2 блокади, 44 % в атака).

С победата Ревивре се изравни по точки с предпоследния, ЛПР (Пиаченца), но все още остава на последното място в класирането заради по-лоши показатели.

РОМАНЯ (РАВЕНА) - РЕВИВРЕ (МИЛАНО) 2:3 (25:20, 25:15, 21:25, 22:25, 12:15)
РАВЕНА: Максимилиано Кавана 3, Морис Торес 20, Доре Дела Лунга 13, Маартен Ван Гардерен 18, Стефано Менгоци 8, Алберто Поло 6 - Андреа Бари-либеро (Фабио Ричи 3, Рафаил Кументакис 10, Рикардо Гои-либеро, Хиде Босвинкел, Рикардо Перини)
Старши-треньор: Валдо Кантор
МИЛАНО: Данте Бонифанте 3, ДАНИЛ МИЛУШЕВ 11, ТОДОР СКРИМОВ 22,  Ренато Росомано 13, Матео Бургщалер 4, Джорджо Де Тони 9 - Федерико Този-либеро (Аимоне Алети 3, Рикардо Сбирели, Камил Баранек 4)
Старши-треньор: Лука Монти.