Юве влезе в шампионски ритъм, за конкурентите става страшно (видео)

Шампионът Ювентус записа шеста поредна победа в Серия "А" и окончателно забрави колебливото началото на сезона. "Стартата госпожа" взе изключително ценни три точки в дербито срещу Фиорентина - 3:1, и вече е на 4-о място в класирането, само на 6 точки зад водача Интер. Гостите от Флоренция пък пропуснаха великолепна възможност да се доближат на точка от "нерадзурите", но остават на втора позиция, с еднакъв актив с третия Наполи.

Йосип Иличич даде ранен аванс на "вилетовите" с гол от дузпа в 3-ата минута. Накзателният удар беше отсъден за нарушение на Джорджо Киелини. Само три минути по-късно обаче Хуан Куадрадо наказа бившия си тим и изравни след грешка на стража на Фиорентина Чиприан Тетерушану. Юве нанесе удара си в края на мача, когато с попадения на Марио Манджукич и Пауло Дибала стигна до така важния успех.

Манджукич и Сами Кедира се завърнаха в стартовия състав на Юве. Хърватинът водеше атаката, заедно с Дибала, а Кедира си партнираше в средата на терена с Пол Погба и Клаудио Маркизио. По левия фланг започна Патрис Евра вместо Алекс Сандро, а Куадрадо действаше отдясно.

За Фиорентина отсъстваше Якуб Блашчиковски, а мястото му по дясното крило зае Федерико Бернардески. Никола Калинич бе на върха на атаката, а от втора позиция му помагаха Иличич и Борха Валеро.

От първия съдийски сигнал на Даниеле Орсато бяха изминали само 84 секунди, когато гостите получиха дузпа. Бернардески проби на скорост и падна в наказателното поле след съприкосновение с Киелини. Първоначално Орсато замълчна, но след консултация със страничния рефер посочи бялата точка. Иличич не трепна и с плътен шут даде аванс на Фиорентина.

Радостта на "виолетовите" не продължи дълго. В 6-ата минута центриране от лявото крило стигна до Куадрадо, който с глава прехвърли неразчетено излезлия Тетерушану. Колумбиецът демонстрира уважение към феновете на бившия си тим и не отпразнува попадението.

Като цяло до почивката играта беше равностойна и без много голови положения. Гостите умело разиграваха в средата на терена и успяваха да убият темпото. Единственият по-опасен удар към тяхната врата бе дело на Дибала, но Тетерушану внимаваше.

Втората част стартира с далечен неточен изстрел на Погба. Ювентус се стараеше да притисне съперника, но "виолетовите" не се притесниха и стояха много стабилно на терена, без да дават шансове на Дибала и Манджукич.

Домакините трудно стигаха до удари към вратата на Фиорентина и не се виждаше как ще се преборят за победата, но в 80-ата минута Дибала се отскубна от защитата и излезе сам срещу Тетерушану. Румънецът спаси неговия удар, но топката попадна на крака на Манджукич, който я заби под гредата. В края на двубоя самият Дибала затвърди успеха на "бианконерите" след хубав самостоятелен рейд. За аржентинеца това бе 8-о попадение през сезона.