Добруджа 07 нанесе втора загуба на Нефтохимик 2010 в Суперлигата

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) нанесе втора загуба на лидера в Суперлигата Нефтохимик 2010 (Бургас), след като го надигра като гост с 3:1 (18:25, 25:22, 28:26, 25:15) в последния мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Въпреки загубата, бургазлии останаха начело във временното класиране след 6 победи, 2 загуби и 18 точки, с колкото вече е и Добруджа на 2-о място, но с 16 точки. В следващия 9-и кръг Нефтохимик гостува на Миньор (Перник), а добричлии са домакини на Пирин (Разлог). Срещите са в събота (19 декември) съответно от 16,00 и 18,00 часа.

Мачът започна изключително оспорвано, но отборът на Нефтохимик успя да спечели ключови ситуции и да поведе с 8:3 до първото техническсо прекъсване. Силният начален удар и постоянството в играта на бургазлии доведе до увеличаване на разликата при второто техническо прекъсване, дошло при резултат 16:10. Разпиляна игра от страна на Добруджа не им позволи да се върнат в гейма, който бургазлии спечелиха с 25:18. Момчетата на Петър Дочев запазиха ентусиазма си от края на първия гейм, като още до първото техническо прекъсване на втората част водеха с 8:4. С организирана игра и силна защита, Добруджа успя да стопи изоставането си до второто техническо прекъсване и да върне интригата в гейма. До края на гейма двата отбора постоянно сменяха водачествтото си, но в заключителните моменти момчетата на Мирослав Живков пречупиха по-опитния Нефтохимик, спечелвайки гейма с 25:22 и изравнявайки геймовете на 1:1.

Истинката битка продължи от двете страни на мрежата и в третата част, като през целия гейм резултата се движеше точка за точка. В заключителните моменти бургазлии успяха да поведат с 23:21, но Добруджа отново изравни резултата при 24:24 след силна игра. С фантастични прояви и силен дух, момчетата на Миро Живков успяха да измъкнат гейм с 28:26 и да поведат с 2:1. Четвъртата част започна идентично на третата, но със силното включване на Жулиен Георгиев и добрия начален удар на Димитър Маринков, Добруджа успя да поведе с 16:11 до второто техническа прекъсване. Тази преднина позволи на добруджанци да заиграят още по-спокойно след разколебаната игра на своя противник и да трупат точки в актива си. След куп непредизвикани грешки от страна на Нефтохимик, отборът на Добруджа спечели мача с 3:1 след убедително 25:15.