Валенсия пак стигна до късно изравняване (видео)

Отборите на Ейбар и Валенсия направиха 1:1 в среща от 15-ия кръг на Ла Лига, играна на "Ипуруа" в малкото баско градче. Серхи Енрик откри резултата в 45-ата минута след по-силно първо полувреме на тима на Хосе Луис Мендилибар. В 62-ата "синьо-червените" изпуснаха дузпа, а до 92-ата минута играха и с човек повече. В 86-ата минута автогол на Давид Жунка подели точките. Точно преди седмица валенци изравниха в същата минута и на Барселона.

Новият наставник на "прилепите" Гари Невил предприе интересна рокада, залагайки на десния бранител Жоао Кансело в нападателния тризъбец. Пако Алкасер получи кредит на доверие за сметка на ветерана Алваро Негредо.

Срещата започна с натиск на домакините, които поставиха под сериозно напрежение вратаря Хауме Доменек. В 13-ата минута се отвори страхотна възможност пред Борха Гонсалес - Бастон, но Шкодран Мустафи изби в корнер в последния момент. По-малко от минута по-късно стражът на "прилепите" се отличи с великолепно спасяване след удар на Серхи Енрик, при който топката се отклони от гредата.

Андре Гомеш отправи далечен изстрел в 36-ата минута в опит да напомни за силата на "бяло-черните". В 45-ата "синьо-червените" оползотвориха по-добрата си игра и откриха резултата. Андер Капа нахлу по аутлинията, Аймен Абденур не успя да спре паса и Енрик се разписа от малкото наказателно поле, изпреварвайки Мустафи - 1:0.

На почивката Гари Невил извади Родриго де Паул и заложи на Пабло Пиати. Играта на "лос че" не се промени особено. В 62-ата минута съдията направи голяма грешка, посочвайки много пресилена дузпа за домакините, включваща и червен картон за Лукас Орбан. Левият бек скочи във въздушен дуел зад дузпата заедно с Дани Гарсия, а халфът на домакините изигра съдията, като реферът си помисли, че има удар в лицето.

Справедливостта възтържествува наполовина, след като Саул Берхон изпусна дузпата, стреляйки във вратаря, а при добавката Бастон прати топката над гредата. Изпуснатата дузпа даде лек импулс в играта на гостите от "Местайя", които създадоха напрежение пред Асиер Риесго.

В 86-ата валенсианци успяха да изравнят с немалка доза късмет. В опита си да изпревари Андре Сантош Давид Жунка сам насочи топката в мрежата на своя вратар, като кълбото се търкулна леко, но Хауме вече беше направил крачка напред - 1:1. В 92-ата минута Иван Рамос получи директен червен картон, след като спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Пако Алкасер. Сантиметри не достигнаха на номер 9 да отбележи след шута си от пряк свободен удар.

Двата тима запазват места в средата на класирането, като Валенсия на осма позиция, а Ейбар - на десета.

Снимка: "Марка"