След Партизан Аугсбург скалпира и Шалке (видео)

Няколко дни след паметния триумф над Партизан (3:1) в Лига Европа отборът на Аугсбург постигна нов подобен успех с попадение в последните секунди. Този път скромният баварски тим победи гранда Шалке 04 с 2:1 на свой терен и кръг преди зимната пауза напусна зоната на изпадащите. Каиуби реализира победното попадение в продължението на мача, когато всички очакваха последния сигнал да прозвучи при 1:1. Бразилецът обаче стреля от воле и не даде шанс на Ралф Феерман.

Доскоро Аугсбург лежеше на последно място в класирането, но със спечелени 10 точки от последните четири мача успя да "изплува". Шалке пък вече е извън зона "Европа" и изостава на цели 19 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

"Миньорите" губеха с 0:1 на почивката, след като кореецът Хон Чон-Хо щастливо отклони топката в мрежата след удар на Доминик Коор в 34-ата минута. В последвалите две минути Льорой Сане пропусна на два пъти да изравни. В 54-ата минута съотборникът му Леон Горетцка удари греда, преди да се стигне до 70-ата минута, в която Сеад Коласинац донесе заслуженото попадение за гостуващия тим.

Мачът отиваше към логичен край при равен резултат, но късметът пак беше с Аугсбург и трите точки останаха в Бавария.

В сряда домакините ги очаква ново тежко изпитание на свой терен срещу Борусия (Дортмунд) в двубой от осминафиналите в турнира за Купата на Германия.