Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дуисбург ще зимува на последно място (видео)

Воденият от Илия Груев Дуисбург записа втора поредна загуба с голове в последните минути, с което остава на последно място във Втора Бундеслига. Днес "зебрите" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Кайзерслаутерн в среща от 18-ия кръг и са на 5 точки от плейофа за оставане и на 8 точки от първия съперник над чертата, което означава, че ще посрещне зимната пауза на дъното.

Поражението дойде след голове на Морис Девил в 60-ата минута и на Матеуш Клих в продължението. Дуисбург беше много близо поне до точка, след като в края на срещата атакуваше с всички сили и в 89-ата минута Нико Клотц пропусна от три метра. След това Кайзерслаутерн, където Груев работеше доскоро като треньор, реализира второто попадение, но тогава отборът се беше оголил в задни позиции.

Преди седмица съставът на българския специалист отстъпи по аналогичен начин при гостуването си на РБ (Лайпциг), след като до 85-ата минута водеше с 2:1, но след това инкасира три попадения.

За пет срещи начело на Дуисбург Илия Груев има една победа, две ремита и две загуби. След седмица отборът приема Бохум в среща от последния есенен кръг.

Maurice Deville Goal - Kaiserslautern 1-0... by AlleTore