Божинов измъкна "гробарите" от голям резил с два гола (видео)

Българският нападател на Валери Божинов измъкна своят тим Партизан от пореден голям резил през този сезон. Голмайсторът вкара два гола и донесе равенството 2:2 при гостуването на последния Рад (Белград), който имаше преднина от два гола. Именно след тях Божинов, който бе резерва, се появи на терена в 60-ата минута и с попадения в 73-ата минута и 84-ата минута донесе точката на "черно-белите" в двубоя от 21-ия кръг на Суперлигата. Иван Бандаловски игра през всичките 90 минути, като десен защитник.

Срещата започна много лошо за "гробарите", които още в петата минута изпуснаха шестата си дузпа за сезона. Това стори Саша Илич, чийто изстрел бе париран от Будакович. Преди него от бялата точка изпуснаха Божинов, Гърбич, Бабович, Нинкович и Живкович.

В 38-ата минута домакините поведоха след гол от фаул. Капитанът на Рад Трнинич бе точен с мощен изстрел от 25 метра, а в 60-ата минута Денич удвои с глава след поредната гршка в защитата на шампионите.

Веднага след това Друлович пусна Божинов, който с две попадения отблизо донесе едната точка на Партизан. Попаденията бяха негови 10-о и 11-то в първенството от 18 срещи, като изостава само на две попадения от звездата на Цървена звезда Уго Виейра, който има 13 при голмайсторите.

Интересното е, че Божинов не бе вкарвал от 11 години, 11 попадения за първенство. През сезон 2004/2005 година с екипа на Лече, той се разписа 11 пъти в първата половина на сезона и януари 2005 година бе продаден на Фиорентина.

Партизан остана на пето място с 33 точки след шестото си равенство, докато "звездашите" имат 59 след рекордната 18-та поредна победа в шампионата. Седмото равенство на Рад остави тима на последното място с 16 точки.