Дебютантът Борнемут взе скалпа и на Ман Юнайтед и тотално съсипа седмицата на Ван Гаал (видео)

След като преди седмица дебютантът в Премиър лийг Борнемут победи шампиона Челси насред "Стамфорд Бридж", днес "черешките" взеха скалпа и на друг гранд на английския футбол - Манчестър Юнайтед. Момчетата на Еди Хау спечелиха с 2:1 срещу "червените дяволи" и съвсем вгорчиха живота на Луис ван Гаал, който за една седмица трябваше да преглътне нулево равенство срещу Уест Хам у дома, загуба от Волфсбург и отпадане от Шампионската лига, както и днешното поражение. Манчестър Юнайтед дори може да сдаде четвъртото място, ако утре Тотнъм победи Нюкасъл.

Още във втората минута Джуниър Станислас препарира Давид де Хеа директно от корнер, а в 24-ата Маруан Фелаини изравни. Джошуа Кинг обаче донесе победата на "черешките" в 54-ата минута.

Домакините очаквано започнаха в същата формация, която в миналия кръг шокира Челси. 18-годишният Камерън Бортуик-Джаксън бе титуляр за "червените дяволи", които бяха притиснати от контузии. Той стартира като ляв краен бранител. Дейли Блинд и Пади МакНиър бяха централни защитници, докато Гийермо Варела бе отдясно на отбраната. Антони Марсиал водеше атаката на гостите, а зад него бяха Джеси Лингард, Мемфис Депай и Хуан Мата.

Началото бе повече от добро за "черешките", които излязоха напред в резултата във втората минута след фамозен гол директно от корнер. Станислас изпълни ъгловия удар, завъртя топката към далечната греда, вятърът също оказа своето влияние, а пласирането на Де Хеа бе повече от лошо. Всички тези обстоятелства означаваха едно - 1:0. "Червените дяволи" имаха златен шанс да изравнят само две минути по-късно, но Боруц спаси последователно удар на Фелаини отблизо и добавката на Карик.

В 18-ата минута и Марсиал пропусна чудесна възможност, след като стреля встрани от границата на наказателното поле. Последва много сериозен пропуск на Станислас, който бе изведен сам срещу Де Хеа, но този път не успя да го преодолее. В 24-ата минута Манчестър Юнайтед изравни. Удар на Депай отблизо бе спасен, а Фелаини се пребори за топката и въпреки че в един момент бе на колене, се изправи и прати топката във вратата на Боруц - 1:1.

В 54-ата минута нов корнер пред вратата на Де Хеа доведе до втори гол за Борнемут. Мат Ричи изпълни по земята, а отбраната на Юнайтед изпусна Кинг, който засече от малкото наказателно поле, наказвайки бившия си клуб.

Двайсетина минути преди края Глен Мъри пропусна изключителна възможност да покачи. Нападателят се освободи много добре от Блинд и оставаше само да намери вратата на Де Хеа, но стреля високо над гредата. Скоро след това Мъри направи същото във втора добра ситуация за гол, която се откри пред него след поредния корнер.

Манчестър Юнайтед засега остава на четвърта позиция с актив от 29 точки. Борнемут вече е 14-и.