Изгониха го отвсякъде, но сега съжаляват - Чичарито не се спира (видео)

Изключителната серия на Борусия (Мьонхенгладбах) от десет поредни мача без загуба в Бундеслигата (8 победи и 2 равенства) приключи злощастно при гостуването на Байер (Леверкузен) в среща от 16-ия кръг. Там Хавиер Ернандес и Щефан Кийслинг бяха безпощадни и общо нанизаха пет гола за гръмкото 5:0, с което фиксираха първото поражение на "жребчетата" под ръководството на новия треньор Андре Шуберт. Чичарито заби три от попаденията, а партньорът му в атака се отличи с две.  По този начин "аспирините" се върнаха в играта за призовите позиции, като вече са само на 5 точки от третото място, което до днес беше притежание на "жребчетата", но гордо там вече стои Херта (Берлин).

Това 5:0 не отговаря реално на развоя на събитията на "БайАрена", защото до 63-ата минута резултатът беше само 1:0, а гостите от Мьонхенгладбах има своите шансове. Малко преди това те бяха ударили греда чрез Рафаел, а Юлиан Корб беше пропуснал сам срещу вратаря. Отделно и Йосип Дръмич не успя да преодолее Бернд Лено.

Вечерта обаче принадлежеше на Ернандес и Кийслинг, които тази есен почти не играеха заедно. Днес обаче наставникът Роджер Шмит ги пусна в дует от първата минута и това се оказа правилен ход. Кийслинг откри след половин час с глава след великолепно центриране на Роберто Хилберт. След това Карим Белараби пропусна, а страничният стълб попречи и на Хакан Чалханоолу, за да затвърди статистиката, че през шампионата досега футболистите на Байер най-много всички са удряли гредите (13).

Шуберт направи две смени още на почивката и Борусия беше на крачка от изравняването, но, както стана дума, Рафаел нямаше късмет.

Играта на Гладбах рухна изведнъж и домакините започнаха да нижат попадение след попадение. В 63-ата минута бившият съотборник на Димитър Бербатов в Манчестър Юнайтед направи 2:0 след пас на Кийслинг, а след още три минути авансът стана класически след втори точен изстрел на германския нападател.

В рамките на няколко секунди в 75-ата и 76-ата минути Чичарито докара резултата до 5:0, с което вече може да се похвали със стряскащите 15 гола в последните си 12 двубоя за Леверкузен във всички турнири.

През седмицата и двата тима бяха отпаднали от групите на Шампионската лига, а преди това Борусия беше сразил и първенеца в Бундеслигата Байерн (Мюнхен). Това, изглежда, изцеди силите на отбора и по тази причина се стигна до погрома в Леверкузен.