Реймс и Ница поделиха точките

Отборите на Реймс и Ница не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 18-ия кръг на Лига 1. Срещата завърши 1:1, като и двата тима могат да съжаляват, че не взеха успеха, тъй като имаше ситуации и пред двете врати.

Резултатът бе открит от гостите още в шестата минута, когато Валер Жермен получи добро центриране от Оливие Боскали. Първият удар на нападателя бе спасен от Джони Пласид, но при добавката с глава целта бе поразена. В средата на втората част домакините изравниха от дузпа, реализирана от Диего Ригонато. В края на мача Аиса Манди остави Реймс с човек по-малко, но това не промени изхода на мача.

По този начин Ница се изкачи временно на пета позиция в класирането с актив от 26 точки, докато Реймс е с 21 на 12-а позиция.