Лукаку не спира да вкарва, но Евертън изпусна Норич

Нападателят на Евертън Ромелу Лукаку отбеляза своя 12-и гол от началото на сезона, разписвайки се в шести пореден мач за "карамелите" във Висшата лига, но въпреки това тимът на Роберто Мартинес не успя да победи Норич при гостуването си на "Кероу Роуд" и завърши наравно 1:1. Белгийският таран, който се намира в отлична форма и е втори в класирането на голмайсторите в Премиър лийг, изоставайки само зад рекордьора Джейми Варди, откри резултата в 15-ата минута на двубоя. Той бе точен отблизо с глава след центриране на Жерард Деулофеу към далечната греда. Неговият отбор обаче пропусна да спечели мача, като преди почивката изпусна редица положения пред вратата на Деклан Ръд.

В началото на втората част "канарчетата" стигнаха да изравняване на резултата. Само две минути след подновяването на играта Уес Хуулахън направи резултата 1:1 с удар отблизо след продължително разбъркване пред вратата на Тим Хауърд. След това попадение и двата тима имаха възможности да стигнат до победен гол, като най-чистото положение се откри пред Камерън Джероум. Бившият английски национал получи отличен пас с пета от свой съотборник, но останал на чиста позиция само на 7-8 метра от голлинията прати топката далеч над горната греда на вратата.

С ремито Евертън продължи серията си от мачове без загуба, но в същото време е взел едва три точки от последните си три срещи и така може да бъде изместен от шестата позиция в класирането, която заема в момента. "Карамелите" са с актив от 23 точки, колкото имат и Кристъл Палас, Уест Хам и Ливърпул, които обаче те първа ще изиграят мачовете си от 16-ия кръг. Норич пък е на 16-а позиция с 14 точки, на една пред опасната зона.