Волеро с 4-а поредна чиста победа в ШЛ

Швейцарският волейболен отбор Волеро (Цюрих), където играят българските националки Добриана Рабаджиева и Петя Баракова продължава без загубен гейм в Шампионската лига и след четвъртия си мач. Волейболистките на Волеро нямаха проблеми у дома срещу сръбския Визура (Белград) и се наложиха с категоричното 3:0 (25:11, 25:23, 25:16) в мач от 4-ия кръг в Група D, игран късно снощи пред над 2000 зрители в зала "Заал" в Цюрих. В групата на Волеро за срещата бе новопривлечената Петя Баракова, която обаче не се появи в игра. Като титулярна разпределителка бе сръбкинята Бояна Живкович, а в третия гейм се включи бразилката Жозефа Фабиола Алвеш, която скоро ще напусне тима заради бременност. Доби Рабаджиева пък игра цял мач и стана най-полезна за Волеро с 12 точки (2 блока, 45% ефективност в атака, 54% позитивно и 23% перфектно посрещане), с колкото завърши и украинката Олеся Рихлюк (2 блока и 53% ефективност в атака) за победата. За тима на Визура Сара Лозо реализира 13 точки.

В другата среща от тази група френският Кан, с националката Гергана Димитрова, допусна 4-а загуба, след като отстъпи като гост на руския Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 0:3 (19:25, 14:25, 10:25). Втори съдия на този мач бе българинът Ивайло Иванов. Българката бе титулярка за Кан, като отбеляза 6 точки (43% ефективност в атака, 42% позитивно и 11% перфектно посрещане). Най-резултатна за френския тим пък стана шведката Александра Лазич с 11 точки (42% ефективност в атака, 62% позитивно и 38% перфектно посрещане). За домакините от Уралочка волейболистката ит Тринидад и Тобаго Синийд Джак реализира 14 точки (5 блока!!!, 1 ас и 67% ефективност в атака) за победата.

Волейболистките на Волеро са еднолично начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача и геймово съотношение 12:0. На второ място е Уралочка с 8 точки след 3 победи и 1 загуба, следван от Визура (Белград) с 3 точки след 1 победа и 3 загуби и Кан само с една единствена спечелена точка, но без успех до момента. В следващия предпоследен 5-и кръг след Нова година Волеро приема Кан, а Визура е домакин на Уралочка. Мачовете са на 21 януари (четвъртък) съответно от 21,00 и 20,00 часа българско време.