Пирин (Разлог) с 3-а поредна победа в Суперлигата

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха трета поредна и общо 5-а победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се наложиха трудно у дома над Арда (Кърджали) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:17) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в собствената им зала "Септември".

По този начин разложани се изчиха на 2-о място във временното класиране с 15 точки след 5 победи и 3 загуби,с колкото е и Арда на 5-о място с 13 точки. В следващия 9-и кръг Пирин гостува на вицешампиона Добруджа 07 (Добрич), а волейболистите на Арда са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са следващата събота (19 декември) от 18,00 часа.

С изключение на последния 4-и гейм, мачът през цялото време бе доста оспорван, като двата отбора се догонваха постоянно в резултата. След като поведоха с 2:1 гейма, домакините от Пирин взеха по-сериозна преднина в четвъртата част, след което я спечелиха спокойно с 25:17, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за Пирин станаха капитанът Благовест Катранджиев (1 блок, 75% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Йордан Желязков (1 блок и 58% ефективност в атака) с по 19 точки за победата. За гостите от Арда Спас Байрев реализира 16 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:17)
ПИРИН: Николай Кичуков 4, Венцислав Георгиев 5, Благовест Катранджиев 19, Боян Иванов 1, Костадин Гаджанов 7, Георги Чалъков 3 - Петър Каракашев-либеро (Илиян Божков 1, Йордан Желязков 19, Виктор Копанаров, Мартин Кръстев 4, Владимир Панев)
Старши-треньор: Иван Дурев
АРДА: Делчо Раев 1, Спас Байрев 16, Кирил Хаджиев 13, Невен Нешев 8, Петър Бъчваров 12, Васил Атанасов 10 - Валентин Димов-либеро (Евгени Григоров 1, Симеон Топизлиев 1)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)