Борец и фехтовачка спечелиха наградите за спортист на годината на Русия

Състезателят по борба (класически стил) Роман Власов беше избран за спортист на годината на Русия. Това стана ясно след обявяването на резултатите на олимпийския бал, който се провежда в Москва. Власов стана световен шампион в категория до 75 кг на първенството в Лас Вегас. През 2012-а година в Лондон Власов спечели и олимпийското злато, а на сметката на 25-годишния спортист има и две европейски титли.

1-ото място при жените беше присъдено за фехтовачката София Великая, която се състезава на сабя. 30-годишната сребърна медалистка от Олимпийските игри в Лондон през тази година завоюва два златни медала на Световното първенство в Москва- в отборната надпревара и в индивидуалните сражения. Иначе тя е седем пъти световна шампионка в своята дисциплина и девет пъти на Европа.

Алексей Мишин - треньор по фигурно пързаляне, наставник на Евгений Плюшченко и на Елизавета Туктамишева, беше определен за номер 1 при треньорите. 74-годишният наставник е едно от най-големите имена в своята сфера, а през неговата школа са минали също така Алексей Ягудин, Юрий Овчинников, а също така работи и с много млади състезатели.