Шест гола в мъгливия Пилзен, Рапид с пета победа (видео)

Отборите на Виктория (Пилзен) и Виляреал направиха 3:3 в среща от група Е на Лига Европа, която се игра при наличието на сериозна мъгла. Преди двубоя всичко в групата беше ясно с изключение на това дали "жълтите", или Рапид (Виена) щяха да заемат първата позиция в таблицата. Австрийците постигнаха победа и се пребориха за върха.

Въпреки липсата на голяма интрига в Пилзен беше много интересно. В осмата минута Колар откри резултата за домакините след точно изпълнена дузпа. Седрик Бакамбю изравни в 40-ата минута след извеждащ пас от Роберто Солдадо. В последния половин час паднаха цели четири гола. В 63-ата Жонатан дос Сантос вкара след насочване към сглобката на вратата. Две минути по-късно Коваржик изравни с глава. В 90-ата Хорава даде аванс на чехите, но в 94-ата Бруно Сориано се разписа за 3:3 след центриране на Денис Суарес.

В същото във Виена Рапид се наложи с 2:1 над Динамо (Минск). Хофман (29) и Йелич (59) поведоха домакините към победата, а Монир се разписа за Динамо в 65-ата минута за крайния резултат.

Рапид (В) - Динамо (М) 2:1
1:0 Павелич (29)
2:0 Йелич (59)
2:1 Ел Мунир (65)

Виктория (П) - Виляреал 3:3
1:0 Колар (8-д)
1:1 Бакамбю (40)
1:2 Дос Сантос (62)