Черна гора оглави в група "А" на световното по хандбал

Националният тим на Черна гора оглави генералното класиране в група "А" на световното първенство по хандбал за жени, след като победи Тунис с 37:26 (19:12), а Дания допусна първа загуба.

Тунис изигра най-добрия си мач на шампионата на планетата до момента и африканците дори изоставаха само с гол при 7:8 в средата на първото полувреме. Тяхната защита обаче рухна в края на първата част, когато се разигра звездата на мача Йованка Радичевич. Тя вкара два гола в заключителните две минути и завърши мача с осем попадения от общо 12 хвърляния към тунизийския вратар Несрин Хамза.

Черна гора има седем точки от първите си четири мача в турнира, докато Тунис е на последно място. Националният тим на Дания беше изместен до втората позиция след загуба с 22:29 (12:15) срещу Унгария. Датчанките също са с актив от шест точки.

Близо 12 хиляди зрители останаха разочаровани от датския тим и впечатлени от унгарките. Зита Сучански вкара осем гола за 30 минути, докато други пет добави Пирошка Саморански.