Гълъбинов с пети гол за сезона при разгромна победа на Новара (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара петия си гол през сезона, а тимът му Новара размаза с 4:1 на собствен терен Виртус Ланчано в среща от 16-ия кръг на Серия Б. Освен това, софиянецът подаде и за две от другите три попадения- за 1:0 и за 2:1. Новара, която стартира в първенството с минус 2 точки заради проблеми с лиценза, вече има 28 и се нарежда на 4-а позиция. Съперниците им са на 20-о място в зоната на изпадащите.

Домакините стартираха срещата доста лошо, като още в 15-ата минута Пабло Гонсалес беше отстранен от игра с червен картон. Все пак за тяхна радост до края на първата част и гостите останаха с десет човека, което им помогна през втората част да се развихрят. Роберто Родригес откри резултата в 51-ата минута след подаване на Гълъбинов, но 15 по-късно Стефано Падован изравни. Домакините нанесоха удара си в рамките на две минути, като Панкрацио Фараго вкара за 2:1 в 76-ата като българинът му свали топката с глава, а в 78-ата дойде време и на Гълъбинов покачи на 3:1. Българинът се разписа с нисък удар от границата на наказателното поле. Симоне Кораца фиксира крайното 4:1 в 87-ата.