Будванска Ривийера с Венелин Кадънков с трета загуба в ШЛ

Българският волейболист Венелин Кадънков и неговият черногорски тим Будванска Ривийера (Будва) записаха трета поредна загуба в Шампионската лига, след като отстъпиха като гости на австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) с 0:3 (21:25, 19:25, 21:25) в мач от 3-ия кръг в група D, игран късно снощи пред над 1500 зрители в олимпийската зала в Инсбрук.

Така волейболистите на Будванска Ривийера останаха на последното 4-о място в групата без нито един спечелен гейм до момента, а австрийският тим е 3-и с 4 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия 4-и кръг Кадънков и съотборниците му връщат домакинството на Хипо Тирол. Срещата е на 17 декември (четвъртък) от 19,00 часа българско време.

Венелин Кадънков, който е бивш диагонал на българския шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница), игра до средата на втория гейм и завърши с 6 точки (1 блок и 42% ефективност в атака). Най-резултатен за гостите от Будва стана влезлият на негово място Лука Бабич с 9 точки (3 блока и 60% ефективност в атака). За тима на Хипо Тирол естонският национал Рене Теппан стана най-полезен със 17 точки (1 блок, 1 ас и 47% ефективност в атака) за победата.