Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Тренто с 3 от 3 в Шампионската лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първенецът на Италия Диатек Трентино (Тренто) записа трета поредна победа в Група С на Шампионската лига, след като спечели по категоричен начин у дома срущу шампиона на Франция Тур с 3:0 (25:10, 25:20, 26:24) пред 2397 зрители в “Пала Тренто” в обявения за Мач на седмицата.
Тренто - Тур 3:0
Разпределителят на националния отбор на България Георги Братоев влизаше като резерва в първия и втория гейм, но не записа точка.
Забележителен мач направи белгийският център Симон Ван Де Вуурде, който бе най-резултатен с 15 точки (5 блока, 91% ефектовнист в атака).
Капитанът Филипо Ланца добави 13 точки (1 блокада, 60 % ефективност в атака, 35% перфектно и 82% позитивно посрещане), а Митар Джурич остана с 12 точки (1 блокада, 48% ефективност в атака).
Словенецът тине Урнаут най-после дебютира за Тренто и записа 2 точки.
За гостите от Тур чехът Давид Конечни отбеляза 10 точки (1 ас, 36% ефективност в атака).
Тренто е лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки и само един загубен гейм. На второ място е Тур с 6, на трето - белгийският Нолико (Маасейк) с 3. ПАОК (Солун) е без точка на последното място.
ДИАТЕК ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) - ТУР (ФРАНЦИЯ) 3:0 (25:10, 25:20, 26:24)
ТРЕНТО: Симоне Джанели, Митар Джурич 12, Филипо Ланца 13, Олег Антонов 5, Симон Ван Де Вуурде 15, Себастиан Соле 6 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Карло Де Анджелис, Тине Урнаут 2)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ТУР: Йоан Жумел 6, Давид Конечни 10, Константин Чупкович 8, Адам Уайт 8, Дейвид Смит 5, Филип Колин 1 - Юбер Ено-либеро (Адам Бартош 1, Никола Гардиен 2)
Старши-треньор: Маурисио Мота Паеш.