Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Евертън срази Боро, без отбор от Чемпиъншип на полуфиналите (видео)

Евертън победи с 2:0 като гост Мидълзбро и се класира за полуфиналите на "Кепитъл Уан Къп". Жерард Деулофеу се отличи с гол и асистенция за "карамелите", които показаха по-висока класа и заслужено продължават напред в турнира. Домакините излязоха без част от основните си футболисти, като мениджърът Айтор Каранка ясно даде да се разбере, че приоритет за тима е преследването на промоция за Премиър лийг.

С отпадането на Мидълзбро Чемпиъншип остана без представител на полуфиналите в Купата на Лигата. В други мачове от 1/4-финалите днес Манчестър Сити разгроми Хъл Сити с 4:1, а Стоук Сити победи с 2:0 Шефилд Уензди.

В първите минути на "Ривърсайд" единственото по-интересно положение беше удар от фаул на Стюарт Даунинг, спасен от Жоел Роблес. В 20-ата минута Деулофеу преодоля двама защитници и с плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата откри резултата. Малко по-късно испанецът проби по десния фланг и качи топката на главата на Ромелу Лукаку, за когото не бе проблем да се разпише.

След почивката Мидълзбро опита да се върне в мача, но трудно създаваше голови положения. Най-близо до това да отбележи попадение беше Кристиан Стуани, но негов удар с глава след центриране на Емилио Нсуе профуча над напречната греда.

За Евертън участието на полуфинал в турнира е първо след пауза от 7 години.

МИДЪЛЗБРО - ЕВЕРТЪН 0:2
0:1 Деулофеу (20)
0:2 Лукаку (28)