Ман Сити отстреля "тигрите" и е на 1/2-финал (видео)

Отборът на Манчестър Сити надигра с категоричното 4:1 Хъл Сити в сблъсъка помежду им от 1/4-финала за Купата на Лигата и по този начин си гарантира участие на 1/2-финал в турнира. "Гражданите" нямаха никакви проблеми в този мач, който бе изигран почти в тренировъчно темпо. Точни за успеха на домакините на "Етихад" бяха Вилфрид Бони в 12-ата, Келеши Иеанашо в 80-ата и Кевин де Бройне в 82-ата и 87-ата минута. За гостите пък се разписа Робъртсън в 92-ата минута.

Манчестър Сити стартира мача силно и набързо взе преднина в резултата. В 12-ата минута Кевин де Бройне отправи силен удар, който се отби от гредата, но Бони бе заел добра позиция и вкара в опразнената врата за 1:0.

След това домакините продължиха да диктуват събитията на терена и с пропуски се отличиха Де Бройне, Хесус Навас и Давид Силва.

Развръзката в мача обаче дойде в последните десет минути. Първо в 80-ата Рахим Стърлинг напредна отляво и центрира за Иеначо, който засече топката във вратата за 2:0. Две минути по-късно Де Бройне се възползва от грешно върната топка, изскочи очи в очи с вратаря и реализира за 3:0. Белгиецът направи 4:0 с прекрасно изпълнение на фаул в 87-ата минута и окончателно сложи точка на спора.

Все пак в добавеното време на мача "тигрите" успяха да направят загубата си малко по-почетна, като Робъртсън отбеляза за за крайното 4:1 след хубава контраатака.